Sebastian Mikosz

Ekspert w dziedzinie relacji inwestorskich oraz rozwoju zagranicznych inwestycji w Polsce.

Sebastian Mikosz

Ekspert w dziedzinie relacji inwestorskich oraz rozwoju zagranicznych inwestycji w Polsce.

Absolwent Instytutu Studiów Politycznych we Francji (IEP Paris), gdzie uzyskał dyplom z ekonomii i finansów, obecny Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Polskich Linii Lotniczych LOT. Rozpoczął karierę zawodową w paryskim oddziale firmy Arthur Andersen, gdzie specjalizował się w inwestycjach na rynkach wschodzących.

W 2001 r. objął stanowisko Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP), które to piastował przez 3 lata, bardzo intensywnie rozwijając aktywność Izby i jej funkcje.

W latach 2003-2006 pełnił funkcję Wiceprezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). W ramach swoich obowiązków prowadził negocjacje z największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce, jak: LG Philips, MAN, Gillette, Whirlpool i Michelin.
W późniejszym okresie zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever w Warszawie. Jego obowiązki obejmowały rozwój sektora publicznego oraz kształtowanie ładu korporacyjnego.

W latach 2007–2009 piastował funkcję Dyrektora w warszawskim oddziale firmy doradczej Deloitte. Odpowiadał za rozwój doradztwa biznesowego dla sektora publicznego oraz wspieranie napływu i rozwoju zagranicznych inwestycji w Polsce.

Jesienią 2009 roku został wybrany na stanowisko Wiceprezydenta Konfederacji Pracodawców Polskich, obecnie największej polskiej organizacji pracodawców. Od 2008 roku pełni on także funkcję członka Zarządu Aeroklubu Warszawskiego.