NIEUDANE PRZYWÓDZTWO. Jak Nie Zarządzać

A tak zaczyna się ta opowieść: „Historia Wiktora to historia sukcesu. Założył i od 15 lat konsekwentnie rozwija swój prywatny, rodzinny biznes. (…) Przez większość czasu Wiktor samodzielnie zarządzał rosnącymi rynkami, marką i organizacją.

Samodzielnie podejmował i nadal podejmuje decyzje. Jest bardzo tajemniczy, jeśli chodzi o plany na przyszłość firmy. Nie ujawnia ich ani swoim najbliższym „adiutantom”, ani innym członkom swojej rodziny właścicielskiej. O tak, zamiast wice-prezesów i dyrektorów Wiktor ma trzech „adiutantów”. Są nimi superlojalni profesjonaliści na specjalistycznych stanowiskach w finansach, sprzedaży i produkcji. (…) Ale Wiktor jest zmęczony. A właściwie już wyczerpany. Nie lubi siebie w swojej roli właściciela i prezesa. Nie lubi również i nie ufa swoim liniowym kierownikom i pracownikom. Dostaje rykoszetem od stworzonego przez siebie samego środowiska i kultury pracy.”

Na wiosnę nakładem wydawnictwa Peter Lang ukazała się w Berlinie i Bernie książka „Failed Leadership”.

Krzysztof Tarka, Założyciel i Wspólnik zarządzający Tarka Executive’s jest autorem rozdziału „Under Pressure”. Opisuje on brzemienne w skutkach zderzenie tradycyjnego, polskiego wzorca zarządzania z nową rzeczywistością. Światem sieci społecznych, nowoczesnych technologii oraz młodych, trudniejszych do zarządzania, pracowników. Jak również, na podstawie badań Tarka Executive’s, definiuje docelowy wzorzec zarządzania. Ten, który powinien być rozwijany przez polskich właścicieli i zarządzających, jeśli chcą odnieść sukces w nowej rzeczywistości.

„Failed Leadership” można zakupić na następujących stronach:

Zobacz inne artykuły z tej samej kategorii

TES PROBE™ 2.0. Sfery Przewagi
HomeBadania

TES PROBE™ 2.0. Sfery Przewagi

Zapraszamy do udziału w kolejnej Sondzie TES PROBE™ firmy Tarka Executive’s. Badanie poświęcone jest poznaniu źródeł sukcesu i przewagi firm należących do zamożnych Rodzin Właścicielskich i skutecznych Gron Wspólników. Szczególną…
PLATFORMY WYMIANY. Tarka Executive’s Pracuje z ADN Akademia
HomeEdukacja

PLATFORMY WYMIANY. Tarka Executive’s Pracuje z ADN Akademia

Eksperci Tarka Executive’s prowadzą prelekcje i dyskusje w ramach platform wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk stworzonych przez ADN Akademia. W spotkaniach z nami biorą udział dziesiątki przedstawicieli Zarządów, Dyrektorów…

Ostatnie artykuły

Menu