Jerzy Drozdowski

Ekspert w dziedzinie przywództwa, zarządzania zespołem i strategii rozwoju z ponad 30-letnim doświadczeniem.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Elektroniki i studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej (SGH). Trener i coach z praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu. Obecnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu budowania struktur i zespołów ludzkich, planowania strategicznego, marketingu i sprzedaży, rozwoju przywództwa i zarządzania. Członek Rady Nadzorczej spółki medialnej notowanej na GPW.

W swojej karierze, odpowiedzialny za:

  • zbudowanie struktur operacyjnych dla międzynarodowych korporacji Digital Equipment i Compaq Computers; zarządzanie zespołami sprzedaży i usług, z pełną odpowiedzialnością za kompleksowe wyniki niezależnej jednostki biznesowej;
  • prowadzenie międzynarodowych zespołów, odpowiedzialny za budowanie strategii produktu i strategii sprzedaży dla rynku finansowego i telekomunikacyjnego w Electronic Data Systems Corp.
  • zarządzanie, rozwój, marketing i sprzedaż oraz serwisowanie w regionie centralnym szwedzkiej korporacji Industrial Financial Systems,
  • prowadzenie samodzielnej jednostki biznesowej w Siemens Business Service, wprowadzanie usług Siemensa na rynku finansowym.
  • zarządzanie Xtrade S.A. (Prezes Zarządu), jednej z pierwszych platform B2B, która wprowadziła na polski rynek system handlu elektronicznego B2B.
  • prowadzenie jako Prezes spółki Allterpower, firmy, zajmującej się analizą rynku energii i produkcji energii w oparciu o współspalanie biomasy.

Brał udział w projektach doradczych i szkoleniowych dla Aviva, PZU, ZUS, Citigroup, Credit Agricole, BZWBK, Elektrowni Bełchatów, i wielu innych oraz w projektach współfinansowanych z funduszy europejskich dla rozwoju biznesu w Polsce. Prowadzi zajęcia z zakresu przywództwa i strategii dla kadry i studentów szkół wyższych. Jest trenerem sztuk walki.

Jego osobistym celem jest wspomaganie i rozwój szerokiej wiedzy teoretycznej opartej o praktyczne doświadczenia w zarządzaniu, na polskim rynku.

Poznaj naszych innych Senior Ekspertów

Ostatnie artykuły

Menu