Katarzyna Niezgoda

Ekspert do spraw zarządzania zmianą, posiada bogate doświadczenie w nadzorowaniu fuzji i przejęć.

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zawodową podjęła w 1992 roku w kancelarii adwokackiej. W latach 1994-1997 pracowała w dziale HR firmy Johnson & Johnson. Od 1997 do 2001 roku zajmowała stanowisko dyrektora Pionu Zasobów Ludzkich oraz członka Zarządu Nestlé Polska. W czerwcu 2001 roku została członkiem Zarządu BPH, nadzorując pion zarządzania zasobami ludzkimi. W sierpniu 2004 roku powołano ją na stanowisko wiceprezesa zarządu banku, które pełniła także po przejęciu części BPH przez Pekao. W latach 2009-2010 doradzała w zakresie projektów z dziedziny HR w charakterze konsultanta. W grudniu 2010 roku objęła stanowisko prezesa spółki DCG, właściciela marki Deni Cler.

Katarzyna Niezgoda jest ekspertem od zarządzania zmianą. W latach 90. odpowiadała za po­­litykę kadrową w firmie Johnson & Johnson, a następnie w Nest­lé, które w tym czasie przejęło m.in. Winiary i Goplanę. Z kilku spółek utworzono sprawną korporację działającą zgodnie z modelem Nestlé. W 2001 roku z branży FMCG przeszła do bankowości, wygrywając międzynarodowy konkurs na menedżera HR w Banku BPH. Ponownie trafiła w sam środek fuzji, tym razem BPH z PBK, które razem zatrudniały 15 tys. osób. Od strony kadrowej przygotowywała również fuzję BPH i Pekao.

Na swoim koncie ma wiele zawodowych wyróżnień. W 2003 roku została wybrana Dyrektorem Personalnym Roku, w konkursie organizowanym przez firmę BIGRAM oraz dziennik „Rzeczpospolita”. Tytuł ten uznawany jest za najważniejsze krajowe wyróżnienie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. W 2008 roku została umieszczona na 11. miejscu w opublikowanej przez miesięcznik „Forbes” liście 33 najbardziej wpływowych Polek. W rankingu 50. najbardziej wpływowych kobiet opublikowanym przez miesięcznik „Home&Market” w lutym 2011 roku zajmuje 41.miejsce.

Poznaj naszych innych Senior Ekspertów

Ostatnie artykuły

Menu