Sebastian Mikosz

Ekspert w dziedzinie relacji inwestorskich oraz rozwoju zagranicznych inwestycji w Polsce.

Absolwent Instytutu Studiów Politycznych we Francji (IEP Paris), gdzie uzyskał dyplom z ekonomii i finansów, obecny Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Polskich Linii Lotniczych LOT. Rozpoczął karierę zawodową w paryskim oddziale firmy Arthur Andersen, gdzie specjalizował się w inwestycjach na rynkach wschodzących.

W 2001 r. objął stanowisko Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP), które to piastował przez 3 lata, bardzo intensywnie rozwijając aktywność Izby i jej funkcje.

W latach 2003-2006 pełnił funkcję Wiceprezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). W ramach swoich obowiązków prowadził negocjacje z największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce, jak: LG Philips, MAN, Gillette, Whirlpool i Michelin.
W późniejszym okresie zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever w Warszawie. Jego obowiązki obejmowały rozwój sektora publicznego oraz kształtowanie ładu korporacyjnego.

W latach 2007–2009 piastował funkcję Dyrektora w warszawskim oddziale firmy doradczej Deloitte. Odpowiadał za rozwój doradztwa biznesowego dla sektora publicznego oraz wspieranie napływu i rozwoju zagranicznych inwestycji w Polsce.

Jesienią 2009 roku został wybrany na stanowisko Wiceprezydenta Konfederacji Pracodawców Polskich, obecnie największej polskiej organizacji pracodawców. Od 2008 roku pełni on także funkcję członka Zarządu Aeroklubu Warszawskiego.

Poznaj naszych innych Senior Ekspertów

Ostatnie artykuły

Menu