BADANIE BIZNES-LUDZIE™. Druga Edycja 2016/17

Tarka Executive’s przeprowadziło drugą edycję Badania Biznes-Ludzie™. BBL™ 2016/17 skierowane jest do zarządzających oraz przedsiębiorców. Koinwestorem w tę edycję jest Wyższa Szkoła Menedżerska.

WZORCE SUKCESU

Badania Biznes-Ludzie™ Tarka Executive’s mają na celu wykrycie rzeczywistych i skutecznych wzorców działania polskiej kadry menedżerskiej i właścicieli firm. To odróżnia wyniki BBL™ od rozpowszechnianych przez niektóre publikacje oraz szkolenia życzeniowych i opartych na chwilowej modzie „nowinek zarządczych”.

MODEL

BBL™ oparty jest o model zarządzania Six C-s™ stworzony przez Tarka Executive’s. Model Six C-s™ był podstawą wielu zakończonych sukcesem działań doradczych, badawczych i edukacyjnych dla właścicieli i prezesów najbardziej dynamicznych i największych firm obecnych w Polsce i Europie.

Badanie BBL™ ma postać skupionego, ściśle poufnego wywiadu ustrukturyzowanego z osobą zarządzającą. Każdy z zainteresowanych uczestników BBL™ otrzymuje również od Ekspertów TES Informację Zwrotną Indywidualną (IZI) na temat ich postaw i zachowań w obszarze Biznesu i Ludzi – na tle najlepszych praktyk rynkowych.

WYNIKI

BBL™ 2016/17 ujawniło trzy główne trendy w zakresie zarządzania ludźmi w biznesie. Zostały one potwierdzone przez naszych rozmówców podczas IZI:

1. Słaby nastrój zarządzających związany z nieprzewidywalnym otoczeniem rynkowym,
2. Zubożone, często do minimum, środowisko pracy w biznesie – ograniczające szanse pojawienia się talentów,
3. Niezrozumiałą dla zarządzających i trudną do kontrolowania falę młodych pracowników.

Każde z powyższych trzech zjawisk wpływa na funkcjonowanie szefów, efektywność organizacji i poziom zaangażowania ich podwładnych. Wyniki BBL™ 2016/17 wskazują, że dla biznesów operujących w Polsce, zagranicznych i rodzimych, konieczne jest podjęcie niestandardowych, innowacyjnych działań. Działań służących naszemu powrotowi do silnego przywództwa opartego o ludzkie rytuały.

RAPORT

Tarka Executive’s opracował szczegółowy Raport opisujący wyniki Badania Biznes-Ludzie™:

Raport jest kluczowym narzędziem dla zarządów i właścicieli firm pozwalającym na zweryfikowanie realnej efektywności własnych działań wokół kadr – na tle innych. Raport pozwala na podjęcie skutecznych kroków w celu zaangażowania menedżerów i pracowników dla wzrostu biznesu.

Zobacz inne artykuły z tej samej kategorii

FAKTY NIE MITY. Badania Zarządzania
Badania

FAKTY NIE MITY. Badania Zarządzania

Misją Tarka Executive’s jest dostarczanie liderom (firm, organizacji i instytucji) rzetelnych wglądów w rzeczywistość. Wglądy te pozwalają budować silny i trwały wpływ właścicieli, prezesów i zespołów zarządzających na otaczające środowisko…
TES PROBE™ 2.0. Sfery Przewagi
HomeBadania

TES PROBE™ 2.0. Sfery Przewagi

Zapraszamy do udziału w kolejnej Sondzie TES PROBE™ firmy Tarka Executive’s. Badanie poświęcone jest poznaniu źródeł sukcesu i przewagi firm należących do zamożnych Rodzin Właścicielskich i skutecznych Gron Wspólników. Szczególną…
BADANIE BIZNES-LUDZIE™ 2021/22. Zarządzanie w Czasach Kryzysu
HomeBadania

BADANIE BIZNES-LUDZIE™ 2021/22. Zarządzanie w Czasach Kryzysu

Rzetelne diagnozy odgrywają kluczową rolę w naszych pracach doradczych na rzecz Klientów. Badania są unikalnym źródłem wiedzy o szeroko pojętym rynku oraz o sukcesach i wyzwaniach naszych Klientów w zakresie…

Ostatnie artykuły

Menu